Floraland
  • PL
  • EN
  • RU

Aktualności

11.03.2010
Witamy w serwisie Floraland!

Własny ogród to idealne miejsce wypoczynku, przyjemne, a przy tym zdrowe hobby, zaś dla niektórych prawdziwa pasja i sposób na życie. Jeżeli tak jak my lubisz zajmować się ogrodem, zapraszamy do częstego odwiedzania naszego nowego serwisu.

10.03.2010
TOP DECOR NATURA - Nowość w mieszankach traw gazonowych

Mieszanki z dodatkiem specjalnej miniaturowej odmiany koniczyny zyskują coraz większą popularność w Europie. Odmiana ta, w Polsce określana jako mikrokoniczyna, bardzo dobrze toleruje niskie koszenie, stąd mieszanki z jej udziałem mogą być stosowane do zakładania trawników zarówno o intensywnym typie użytkowania, rekreacyjnych, sportowych i dekoracyjnych. Z korzeniami mikrokoniczyny związane są symbiotyczne bakterie, które wiążą azot. Dzięki temu murawa zyskuje zdrowy, ładny wygląd bez konieczności używania nawozów azotowych. Obecność mikrokoniczyny zadarniającej murawę ogranicza ponadto zużycie wody do podlewania i wzrost niepożądanych chwastów. Trawnik pozostaje dłużej zielony niż inne trawniki.

25.08.2009
Quick System - jeden trzonek, wiele możliwości

Narzędzia GREENMILL CLASSIC z serii QUICK SYSTEM pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy i miejsca do ich przechowywania. Wystarczy kupić trzonek aluminiowy (model GR8100) o długości 140 cm, do którego w łatwy i szybki sposób można zamocować potrzebne w danym momencie narzędzia ogrodowe.